SHOTOKAN RYU
SHIROKAN DOJO
TRADIČNÍ JAPONSKÉ BOJOVÉ KARATE
Články
Mikulášský turnaj 2013

Dne 28.11.2013 jsme ve spolupráci s oddílem Tsunami karate uspořádali Mikulášský turnaj dětí, který se konal v prostorách sportcentra SKP České Budějovice. Soutěž byla ve 4 kategoriích. Na soutěži se zúčastnilo 70 dětí z tohozZa Shirokan Dojo závodilo 28 dětí.

V kategorii přípravka zvítězil celý článek zde...

 


Trochu histroie z českobudějovického karate

Zkoušky na technické stupně KYU, Červen 2013

Dne 20.6.2013 se konaly v Shirokan Dojo zkoušky na technické stupně KYU.


Vedení Shirokan Dojo gratuluje k úspěšnému složení zkoušek.

"vstup do galerie" "stáhnout Zkousky_06-2013.zip"

Turnaj detí, Duben 2013

Dne 19.4.2013 jsme uspořádali Turnaj mládeže pro dětské kategorie začínajících karatistů. Soutěž se utkala s velikým úspěchem v počtu 70-ti soutěžících dětí ve věku v rozmezí od 6 do 16 let.

Soutěže se zúčastnily kluby z Českých Budějovic, Tábora, Bechyně, Týna nad Vltavou a Českého Krumlova.

K našemu velikému překvapení domácí oddíl SHIROKAN DOJO získal celkem 9 medailí z 21 možných....

"vstup do galerie část 1" "vstup do galerie část 2"
"stáhnout Turnaj_deti_04-2013.zip"
"stáhnout Turnaj_deti_04-2013_video.zip"
"stáhnout Turnaj_deti_04-2013_vysledky.zip"
"stáhnout Novinový_článek"

Liga družtev JKA 2013, II. kolo

23.3.2013 jsme uspořádali II. kolo prestžní národní soutěže Ligy družstev JKA. Rád bych všem organizátorům poděkoval za perfektně odvedenou práci při přípravě i konání soutěže.

Vyzdvyhnul bych zejména výborný guláš a buchty a celé občerstvení, jehož chvála bude znít po celé naší zemi.

Rád bych poděkoval všem zúčastněným oddílům za přátelské a sportvní chování a perfektní atmosféru.

Poděkování patří i vedení školy ZŠ Rožnov za podporu při této akci.

S poěkováním nemohu zapomenout ani na podporu svazu JKA, pod jehož záštitou jsme soutěž uspořádali.

"vstup do galerie" "stáhnout Liga_2013_II_kolo.zip"

Bowling SHIROKAN DOJO, Leden 2013

Dne 22.1.2013 jsme se společně sešli na Bowlingu v komplexu CINESTAR. Sešli jsme se v hojném počtu 31 lidí, který naprosto perfektně umožnuje realizaovat místní turanj družstev.

Rozlosovoáním jsme se rozdělili do smíšených družstev dětí, dospělých cvičenců a rodičů, tak by družstva ....

 

 

"zobrazit celý článek"
"vstup do galerie" "stáhnout Bowling_01_2013.zip"

PF2013

SHIROKAN DOJO přeje všem svým členům a příznivcům šťastné vánoce a úspěšný rok 2013

Mikulášský turnaj dětí 2012

Dne 7.12.2012 jsme ve spolupráci s oddílem Tsunami karate uspořádali Mikulášský turnaj dětí, který se konal v prostorách sportcentra SKP České Budějovice. Soutěž byla ve 4 kategoriích, přičemž Shirokan Dojo se účastnil kategorie přípravka dětí a kategorie 8-9 kyu. Na soutěži bylo více než 40 dětí z toho 17 dětí bylo ze Shirokan Dojo.

V kategorii přípravka zvítězila Aneta Brchlová, stříbrnou medaili získala Aneta Dědičová, obě ze Shirokan Dojo.

V kategorii 9-8 kyu zvítězil Dan Kreslin, na 2. místě se umístil Tomáš Sedlák a na 3. místě se umístila Adéla Bílá, všichni ze Shirokan Dojo.

Turnaj se konal za velké účasti dětí a rodičů. Věřím, že příští rok obsadíme i další kategorii soutěže a to 7-6 kyu. Všem zúčastněným tímto děkuji za projevenou přízeň.

Také bych rád poděkoval panu M. Slavíkovi, který nám zajistil hodnotné ceny.

"vstup do galerie" "stáhnout Mikulas_Cup2012.zip"

Letní škola karate - Nová Včelnice 2012

Ve dnech 5-11.8.2012 jsme pořádali letní školu karate v Nové Včelnici ve spolupráci s oddíly karate SKK Č. Krumlov a SKK Bechyně. Za Shirokan Dojo se účastnilo celkem 8 členů.

Program jsme měli velice nabitý. Každý den začínal v 7:00 rozcvičkou, v 8:00 následovala snídaně, 9:00-12:00 dopolední tréninková jednotka, 12:30 oběd, 14:00-17:00 odpolední tréninková jednotka, 18:00 večeře, 19:00 večerní program a 21:00 jsme končili večerkou.

Každý den jsme měli ...

"zobrazit celý článek"

MIKIO YAHARA - Hlavní instruktor KWF

Mikio Yahara, nar. 1947 v prefektuře Ehime, zahájil svůj trénink bojových umění, stejně jako mnoho dalších lidí, cvičením juda. Následně přešel ke cvičení karate a stal se součástí JKA. Po ukončení univerzity se zapsal do třídy pro instruktory JKA a jeho pověst závodníka a učitele se rozšířila v mezinárodním měřítku. Nakayama Sensei o něm při psaní své série knih „Best Karate“ uvedl: „Mikio Yahara je karateka, jehož odvážný styl boje v zápase bere divákům dech“.

Možná, že hlavní podstatou Yaharova karate je prostomyslnost (ovšem v pozitivním slova smyslu). Je zarputile odhodlaný a houževnatý, ani nepovolí, ani neustoupí. Jeho potřeba „zvítězit“ (nikoliv soutěži – „shiai“, ale ve skutečném boji) byla pravděpodobně důvodem, proč je některými označován jako „japonský šampión, který nikdy nevyhrál“. Býval diskvalifikován, používal nedovolené techniky, jakoby často bojoval „Shinken Shobu“ (v minulosti boj s opravdovými meči na život a na smrt),a neřídil se „sportovními pravidly“. Předváděl „živá“ kata, ale ještě více kumite s pocitem „Jissen“ (skutečný boj)....

"zobrazit celý článek"

Otevřená mysl - Takayuki Mikami

Pan Takayuki Mikami (8. DAN JKA) je vůbec prvním instruktorem JKA působícím mimo území Japonska. Uvedený rozhovor byl uveřejněn v časopise Shotokan Karate Magazine Č. 107.

Sensei Mikami je jednou ze skutečných legend Shotokan karate, která pomáhala šířit karate ve světě. Je rovněž jedním z prvních absolventů studijního programu pro instruktory JKA. Je několikanásobným vítězem celojaponského mistrovství včetně památného finále v roce 1958, kdy byli vyhlášeni spolu se senseiem Kanazawou společnými vítězi. ....

"zobrazit celý článek"

KARATE-DO začíná a končí - rei

Karate-Do je v dnešní době stejně významým představitelem japonských bojových umění jako jsou Judo a Kendo. A protože si vzákemně vzdáváme úcu, i Karate-Do by mělo začínat a končit - rei.

Rei je často definováno jako "mít úctu k druhému člověku", ale v Karate-Do používáme rei v hlubším významu. Rei zahrnuje náš postoj k tomu, jak respektujeme druhé lidi, ale stejně tak dobře ukazuje to, jak moc si vážíme sami sebe. Když doplníme pocit sebeúcty o pocit úcty k druhým, dosáhneme toho, co nazýváme respektuj druhé. Potom naše konání není nic jiného, než význam rei. ....

"zobrazit celý článek"

TORA NO MAKI – svitek tygra

Je to historicky používaný znak pro Karate stylu Shotokan. Používal jej jeho zakladatel pan Gichin Funakoshi (1868 - 1957). V jeho doslovném překladu to znamená svitek tygra. Stejně tak jako tajná východní učení mají své tajné svitky, na kterých jsou zapsány nauky duchovních mistrů. I karate má tento svitek. Nikdy jsem se tímto symbolem příliš nezajímal až do doby, než jsem jej chtěl oficiálně použít na internetových stránkách. A tak jsem začal zkoumat, co to vlastně znamená. A ke svému úžasu jsem zjistil, že zakladatel moderního karate pan Gichin Funakosti umístil tajný svitek všem na očích. Najdeme jej na všech knihách, téměř na všech obrázcích o karate a kaligrafiích a také na všech internetových stránkách s kataristickou tématikou.....

"zobrazit celý článek"

Vedení a účast dětí na karate

Jsem rád, že Vaše děti s Vaší podporou projevili zájem chodit do kroužku KARATE, který pořádá oddíl SHIROKAN. Náš oddíl funguje pod křídly japonské asociace karate již dlouhá léta. V současné době bychom rádi navázali na tradici a předali nasbírané zkušenosti našim pokračovatelům tak, jak to dělali naši mistři před námi....

"zobrazit celý článek"

Aktuálně
3.9.2018 | Začíná sportovní sezóna 2018/2019

Od pondělka 3.9.2018 začínáme cvičit na plno v původních časech. Už se na Vás těšíme. Trenéři Shirokan Dojo

SOUSTŘEDĚNÍ TALENTOVANÉ MLÁDEŽE SHIROKAN DOJO

Podrobné propozice naleznete v sekci KALENDÁŘ.

WWW.KAITEN.CZ

Rád bych vám oznámil, že byl spuštěn portál WWW.KAITEN.CZ.
Můžete si objednat kvalitní kimona německé výroby, sportovní tašky, chrániče apod.
Pokud uděláme hromadnou objednávku jako DOJO získáme 20% slevu včetně nášivky loga oddílu zdarma.
Pro starší doporučuji kimona Souverign ve střihu Slim nebo Regular. Jsou vyzkoušená a výborně sedí.
Pro menší děti jsou k dispozici i dětská kimona.
Máte-li zájem neváhejte mne prosím kontaktovat na mail nebo na tréninku.

Tomáš Kovalovský

Činnost sportovního klubu

Činnost sportovního klubu je podporována z dotačních programů na podporu sportu města České Budějovice.

úvod | kalendář | dojo | keiko | keiko kai | karate ka | foto | soutěže | články | odkazy | ke stažení | sponzoři | kontakt